رستوران ایتالیایی

قبل از طراحی یک رستوران  ایتالیایی ابتدا باید به این نکته توجه داشت که تفاوت این رستوران با سایر رستوران ها در چیست؟

در پاسخ باید گفت که منوی غذلی یک رستوران اطلاعات بسیار زیادی را درباره ی طراحی آن رستوران در اختیار ما قرار می دهد ، برای مثال در یک رستوران ایتالیایی انواع پیتزا و پاستا سرو می شود بنا بر این در طراحی آشپز خانه ی آن باید انواع فر ها برای طبخ این غذا ها در نظر گرفته شود .

نکته ی آشپز خانه ی رستوران ایتالیایی:

از تجهیزات خاصی که باید در این آشپز خانه قرار پیش بینی شود فر ایتالیایی می باشد که ویژگی ها ی خاص خود را دارد که به معرفی آن پرداخته می شود.

فر ایتالیایی:

تاریخچه ی فر ایتالیایی به سال ها پیش بر می گردد که در روم فضا هایی کنبدی شکل از جنس آجر نسوز با مساحت نسبتا زیادی وجود داشته که در آن پخت و پز می کردند و از اولین نمونه های آن باقی مانده هایی موجود می باشد که به آنها اشاره شده است.

تمامی فر های آجری ایتالیایی امروزی همگی برگرفته از نمونه های سنتی آنها بوده و از آنها الهام گرفته اند.

نکته ای که در طراحی فر های ایتالیایی مهم می باشد استفاده از آجر نسوز در بدنه ی آن است که با توجه به ظرفیت گرمایی بالای آجر ، گرما را در خود نگه می دارد و حتی در مواقعی تا 24 ساعت بعد از خاموش کردن آن همچنان گرم می باشد که برای صرفه جویی در زمان پخت و پزب در رستوران ها بسیار مناسب است.

بسیاری از انواع این فر ها با کاشی کاری های زیبا در جداره ی خارجیشان به عنوان یک عنصر تزئینی در رستوران های ایتالیایی استفاده می شوند.

انواع فر های ایتالیایی

این نمونه ها انواع فر های ایتالیایی در کشور های مختلف هستند که همان طور که مشاهده می شود سوخت این فر ها هیزم می باشد اما در تهران با توجه به عدم امکان استفاده از هیزم، سوخت این فر ها گاز می باشد.

فر ایتالیایی

مزایای فر ایتالیایی نسبت به سایر فر ها :

با توجه به مصالحی که برای ساخت این فر استفاده می شود یعنی آجر نسوز این نکته مهم می باشد که به دلیل ظرفیت گرمایی بالایی که آجر دارد در نتیجه گرما را جذب کرده و به خوبی در خود نگه می دارد به گونه ای که حتی مواقعی با گذشت 24 ساعت از خاموش شدن آتش فر اما فضای داخلی آن هنوز گرما دارد ( به طوری که برای مثال در این آشپز خانه در ساعت 10 صبح با وجود آنکه فر خاموش بود اما در اطراف آن گرما حس می شد ) بنا بر این با توجه به این خاصیت فر در مدت زمان کوتاهی به دمای بسیار بالایی می رسد که برای پخت پیتزا در مدت زمان اندک بسیار مناسب می باشد.